Size bir telefon kadar yakınız
0533 344 70 82
Dil Seçin
trende

Sıkça Sorulanlar

Anasayfa » Sıkça Sorulanlar
Kıl Çadırı Kurulumu Nasıl Yapılır?
Diyelim ki, kıl çadırı siparişi verdiniz ve kurulumunu merak ediyorsunuz. Aslında bunu, kıl çadır siparişi vermeden önce netleştirmiş olmanız gerekiyor. Ancak henüz kıl çadırı almamış, sipariş vermemiş, ancak bu konuya ilgili biriyseniz şöyle bilgi verelim size. Kıl çadırı kurulumunu kendiniz yapabileceğiniz gibi, uzman desteği de alabilirsiniz. Kıl çadırı kurulumunu kendiniz yaparsanız, elbette ücret ödemezsiniz. Ancak uzman desteğinde ücret ödeyebilirsiniz. En iyisi, kıl çadırı fiyatları, kıl çadırı modelleri ile diğer merak edilenleri araştırırken, kıl çadırı kurulumunun nasıl yapıldığını da, kıl çadırı siparişi vereceğiniz firmanın yetkililerine sorun ve bu konuyu baştan netleştirin.
Kıl Çadırı Neden Tercih Ediliyor?
Kıl çadırının pek çok tercih nedeni var. Birincisi ekonomik bir ürün. Başka malzemelerden yapılan çadır türlerine göre daha ucuz. İkincisi, son derece hijyenik, sağlıklı bir ürün. Yapısından dolayı kıl çadıra yaklaşamıyor haşereler. Sinek, sivrisinek gibi haşereleri uzak tuttuğu için özellikle yaz aylarının sıcak geçtiği bölgelerde daha çok tercih ediliyor. Kıl çadırları neden fazla tercih edildiğinin bir diğer nedeni de, bakım gerektiren bir ürün olmaması. Yani bir kere aldığınızda, bakımıyla pek uğraşmıyorsunuz. Ayrıca diğer benzer çadır türlerine göre kıl çadırı, uzun ömürlüdür. Ekonomikliğini de düşünecek olursak, uzun yıllar daha az parayla ihtiyacınızı görebilirsiniz. Bir diğer avantajı, kıl çadırın görsel açıdan daha güzel görünmesi, otantik bir hava sunması.
Kıl Çadırının Ölçüleri Nedir?
Kıl çadırında bugün ölçüler ortadan kalktı dersek yanlış olmaz. Temel bazı ölçüler olmakla birlikte, burada belirleyici olan müşterinin talebi. Diğer bir ifadeyle tüketici hangi ölçülerde kıl çadırı isterse, kıl çadırı üreticisi ve imalatçısı o ölçüde kıl çadırı üretimini gerçekleştirebiliyor. Buradan da anlaşılacağı üzere, on derece küçük kıl çadırı üretimi yapılabildiği gibi, kıl çadırı düğün salonu gibi, devasa büyüklükte kıl çadırı da üretilebiliyor artık bugün. Otağ çadırı, oba çadırı, yörük çadırı gibi geleneksel çadır türlerinin ölçüleri üç aşağı beş yukarı aynı olmakla birlikte, burada da ölçü anlamında revizyona gidilebilmektedir.
Kıl Çadırı Yağmur ve Kar Geçiri mi ?
Kıl çadırı aşırı yağmur yağmadığı sürece kolay kolay yağmur ve kar geçirmez. Eğer kıl çadırı kullanacağınız bölge fazla yağış alan ya da karlı bir yerse, sipariş verirken bunu üreticiye bildirirseniz, kıl çadırı imalatçınız ona göre üretim yapacaktır. Günümüz dünyasında pek çok şeyin çözümü olduğu gibi kıl çadırının da yağmur ve kar geçirmemesi için bazı ek önlemler alınabilmektedir.
Kıl Çadır Koku Yapar mı ?
Gelelim kıl çadır da koku meselesine... Keçi kılı normalde kokar. Ancak üretim aşamalarından sonra keçi kılında, dolayısıyla kıl çadırda kokudan eser kalmaz. Bu konuda da içiniz rahat olsun. Kıl çadırı siparişi verirken, bu konuyu da kıl çadırı imalatçısı ile değerlendirin ve netleştirin. O da size sizin şu anda okuduklarını söyleyecektir.
Kıl Çadırının İlaçlanması
Kıl çadırının ilaçlamasını kendiniz yapabilirsiniz. Kıl çadırı ilaçlaması, kıl çadırın çok daha hijyenik olarak uzun yıllar kullanılmasını sağlar. İlaçlama konusunda, ilaçlama firmalarından da destek alabilirsiniz.
Kıl Çadırı Teslimat Süresi
Kıl çadırı ile ilgili merak edilen diğer bir konu ise teslimat süresi. Kıl çadırının teslimat süresi, siparişi verilen ürünün büyüklüğüne, üretim yapılan tesisin niteliği, büyüklüğü ve çalışan personel sayısına göre değişebilir. Eğer firmanın elinde fazlaca miktarda sipariş varsa daha fazla bekleyebilirsiniz. Ancak normal şartlarda, orta ölçekli bir kıl çadırı için en fazla iki hafta beklerseniz. Tabi ki, bu konuyu da diğer konularda olduğu gibi kıl çadırı üreticinizle de değerlendirin, netleştirin.
Call Now Button